OYUNCAK SERGİSİ

Müze & Sergiler

03 Ocak – 29 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Oyuncak Sergisi’nin fikir aşamasından pazarlama faaliyetlerine kadar bütün aşamalarını yürüten ve yöneten Suit, sergi süresince başta Oyuncak Müzesi ve Mall of İstanbul olmak üzere onlarca paydaş ve tedarikçi ile çalıştı.

 

Yazar ve şair Sunay Akın’ın özel koleksiyonundan oluşan oyuncaklar, Oyuncak Sergisi aracılığıyla Mall of İstanbul’da farklı kuşakları evrensel bir ortak paydada buluştu.

 

Sergide yer alan oyuncaklar; mimariden uzay çalışmalarına, ulaşım tarihinden sanayi devrimine, coğrafi keşiflerden gündelik hayata ve eğlence kültürüne kadar uygarlık tarihimiz hakkında bütünsel bir panorama sundu.  

 

Sunay Akın’ın küratörlüğünde hayata geçen ‘Oyuncak Sergisi – 5000 Yıllık Hikaye’, antik çağdan günümüze kadar oyuncakların 5 bin yıllık tarihini ziyaretçilerine aktardı. Akın’ın 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı daha önce hiçbir yerde sergilenmemiş oyuncaklarla kurgulanan sergi, oyuncak tarihinin gelişimini kronolojik bir sıralamayla sunmasıyla da Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. 


Basın Raporu: İndir
  • Paylaş