OTTOMAN EMPIRE THE EXPERIENCE

Müze & Sergiler

Grande Exhibitions ve Suit ortaklığıyla geliştirilen Ottoman Empire The Experience; geleneksel obje merkezli sergileme biçimlerinin aksine tamamen dijital teknolojiler kullanılarak izleyiciyi içine alan bir deneyim içermektedir.

 

Eş zamanlı olarak Osmanlı görsel dünyasına ait sayısız minyatür, gravür, fotoğraf, animasyon ve videodan oluşturulacak deneyim mekanların mimarisine göre her seferinde yeniden şekillendirilerek büyük ekranlara, duvarlara, kolonlara ve yere yansıtılarak ziyaretçiye aktarılacaktır.

 

Proje; araştırma, hikaye anlatımı, deneyim tasarımı ve görsel tasarım konularında uzman bir ekip tarafından yürütülmektedir. Proje; alanında uzman tarihçilerden oluşan danışma kurulu ile tarihsel doğruluğu ilgi çekici bir kurgu ile uluslararası izleyicinin beğenisini dikkate alarak tasarlanmaktadır.

 

“Müzik renkler ile birleşiyor. Osmanlı minyatür dünyası canlanıyor. Orjinal eserlerin büyük hikayesi  özel tekniklerle görünür hale geliyor.”

 

Kullanılan eser ve videolar, yüksek teknolojik gösteri araçlarıyla detaylı ve büyük ölçekte bir kurgu ve müzik eşliğinde gösterilecektir. Çeşitli animasyon ve anlatım teknikleri kullanılarak eserlerin renk, düzenleme ve uygulama teknikleri gibi temel özelliklerinin daha yakından incelenmesi sağlanacaktır. Burada her hikayeye (tematik ve kronolojik bölümler) yeni bir bakış açısı, sürekli değişen perspektifler, akıcı ve ilgi çekici olarak aktarılmasını sağlayacaktır.

 

 

SENSORY4 hakkında:

Dinamik, bilgilendirici ve görsel olarak görkemli olmaya programlanmış olan SENSORY4 içeriği, projektörlerden aynı anda akıp zengin surround ses sistemi ile karışarak ziyaretçiye nefes kesici ve etrafını saran bir gösteri ziyafeti sunar. 

 

Sergi yüksek çözünürlüklü kırk projektörü, çok kanallı animasyonları ve sinema kalitesindeki surround ses sistemini birleştirerek dünyanın önde gelen ve çok ekranlı ortamlardan biriyle sonuçlanan eşsiz bir sistem olan Dataton Watchout sistemini kullanır.


  • Paylaş